Mikrolotowe Mistrzostwa Polski2017-07-05

Już 16 lipca poznamy tegorocznych Mistrzów Polski. Zgodnie z kalendarzem imprez sportowych Aeroklubu Polskiego od 13 do 16 lipca 2017 r. na lotnisku Wolsztyńskiego Stowarzyszenia Lotniczego w Powodowie zostaną przeprowadzone Mikrolotowe Mistrzostwa Polski. 

Rozpoczęcie Mikrolotowych Mistrzostw Polski na lądowisku w Powodowie odbędzie się 13 lipca. Następnego dnia zawodnicy wystartują w zaplanowanych konkurencjach. Rywalizacja zakończy się 15 lipca. W razie nierozegrania wystarczającej ilości konkurencji, dzień 16.07.2017 (niedziela) pozostaje dniem rezerwowym i w tym dniu będzie rozgrywana konkurencja.

Zawodnicy są zobowiązani zgłosić swój udział w zawodach w terminie do dnia 6.07.2017 do Wolsztyńskiego Stowarzyszenia Lotniczego oraz do Komisji Mikrolotowej AP na adres mailowy biuro@mikroloty.com

Od uczestników startujących w zawodach wymagane jest m.in.: posiadanie ważnej licencji sportowej w sporcie mikrolotowym.

Mikrolotowe Mistrzostwa Polski mają na celu wyłonienie Mistrzów Polski 2017 w poszczególnych klasach mikrolotów. Zawody są również cyklem przygotowań do imprez międzynarodowych, w tym do sierpniowych Mistrzostw Europy rozgrywanych na Węgrzech.

Zawody będą rozgrywane według aktualnego regulaminu Mistrzostw Polski Mikroloty Klasyczne oraz Katalogu Konkurencji i Katalogu Konkurencji ME 2017.

Pozostałe szczegóły dotyczące mistrzostw i harmonogram zawodów można znaleźć na stronie www.mikroloty.com. liczba odwiedzin: 756259      online: 1